Canlı yayında Süleyman Soylu kavgası

tv100’de yayınlanan Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı’nda Şaban Sevinç ile Ferhat Murat arasında Sevinç’in Süleyman Soylu ile ilgili sözleri sonrasında tansiyon bir anda yükseldi. Sevinç’in Murat’a ‘Sen kimsin?’ demesi üzeri Murat ayağa kalkarak elindeki dosyaları yere fırlattı. Hacır reklama gitti. Ancak reklam sonrasında da tartışma sürdü.

Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, iletişimci-yazar Ferhat Murat, Millet Haber Ajansı Yayın Yönetmeni Sinan Burhan, Gürkan Hacır’la Taksim Meydanı programına konuk oldu.

Sevinç’in eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Anayasayı ihlal ettiği sözleri üzerine Murat, “Terörle mücadelede ciddi kararlı bir mücadele yaptığı için mi sen rahatsız oluyorsun? Sayın İçişleri Bakanı’nın alınan kararlarla ilgili bir yorum yapma hakkı yok mudur? Türkiye’de hukuk kararlarını kendince yorumlamak gibi bir hakkı yok mu?” dedi. Bu konuşma tartışmaya dönüştü.

Sevin ise “Ne saçmalıyor bu?” deyince Murat küplere bindi. Sevinç, “Soylu’yu eleştirmek yasak mı?” diye sordu ve “tarafsızlığı senden mi öğreneceğim, sen kimsin ki tarafsızlığı senden öğreneceğim” ifadelerini kullandı. Bu sözler üzerine ortam daha gerildi. Murat, “Düzgün konuş Şaban Sevinç, benim kim olduğum belli” dedi.

Programın moderatörü Hacır, tartışmaya müdahale ederek “Kişileştirmeyelim” uyarısında bulundu. Murat, Sevinç’e, “Ben sana ayar vermiyorum, eleştiride bulunuyorum.” dedi ve sonrasında elindeki dosyaları yere fırlatarak “ben gidiyorum.” dedi. Bunun üzerine Hacır reklam arası verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir